Tostmasters
STREFA KLUBOWA TM KRK
TOASTMASTERS KRAKÓW
SZUKAJ:

WYDARZENIA

17.01.2018
Świat pędzi nieubłaganie. Środki przekazu wiadomości zmieniają się w takim tempie, że sami chyba nie jesteśmy w stanie momentami nadążyć za panującymi trendami. Szybkość przekazu informacji jest tak duża, że nawet spotkania twarzą w twarz nie są już koniecznością, ale czy na pewno?
10.01.2018
Wiele osób wie, co w życiu lubi robić najbardziej. Najczęściej są to czynności, podczas wykonywania których człowiek nie jest w stanie zauważyć upływającego czasu.
27.12.2017
Przełom każdego kolejnego roku to dla wielu z nas okres podsumowań i wyciągania wniosków, a przede wszystkim stawiania sobie celów na następny rok.
20.12.2017
Skoro wielkimi krokami zbliża się ostatnie w tym roku spotkanie Toastmasters, to i temat spotkania aż sam się narzuca – porozmawiajmy o, parafrazując klasyka, ostatecznej ostateczności, czyli końcu świata.
13.12.2017
UWAGA: Zmiana lokalizacji! Szczegóły poniżej. Uwielbiasz słuchać różnorodnych mów z ust interesujących ludzi? Ciekawi Cię, jaką informację zwrotną otrzymaj? Chcesz oprócz tego zobaczyć, jak zwykli ludzie skutecznie rozwijają liderskie umiejętności? W takim razie przyjdź na kolejne spotkanie Toastmasters Kraków.
06.12.2017
To chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Dzień św. Mikołaja, w którym spełniają się marzenia. Czas darów, które otrzymujemy, jeśli w mijającym roku byliśmy grzeczni.
29.11.2017
Czy znasz kogoś, kto nie używa smartfona? Jeszcze kilka lat temu pożądany luksus. Obecnie niemalże nieodłączny element naszej codzienności.
22.11.2017
Polskie przysłowia to proste prawdy, które często mówią wiele o życiu. Pomimo ich prostoty zazwyczaj płynie z nich konkretna nauka sprawiająca, że łatwiej jest nam okiełznać otaczającą rzeczywistość.
15.11.2017
Zapraszam do popkulturowego strumienia wrażeń! Na kolejnym spotkaniu opowiemy sobie o tym, co nas ostatnio poruszyło w książce, filmie, grze, komiksie, teatrze czy innych formach kulturowych.
08.11.2017
Magia a może jednak technologia? Każdego dnia i nocy mamy kontakt z technologią. Dziś, tworzy ona już niemal jedność z człowiekiem. Telewizory, smartfony, smart zegarki, sprzęty AGD czy elektryczne samochody to skomplikowane urządzenia, bez których większość z nas nie potrafiłaby sobie poradzić z codziennością.
25.10.2017
Większość z nas mieszka w Krakowie, ale czy żyjemy w nim prawdziwie po krakowsku? Czy nie dziwią nas pewne językowe ewenementy? Czy smakowaliśmy kiełbasek z Nyski i zapiekanki od "Endziora"?
18.10.2017
Cofnijmy się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat w przeszłość. Do czasów, gdy wszyscy, jak jeden mąż zasiadaliśmy przed odbiornikami telewizyjnymi i oglądaliśmy nadawaną codziennie ”Wieczorynkę”.
11.10.2017
Jak dyskutować w internecie i nie stracić wiary w ludzkość? Leopold Trymand w swoim słynnym tekście „Jak przejść przez uniwersytet, nie straciwszy wiary w życie” odpowiadał: „Jest to niemożliwe. Właśnie uniwersytet jest miejscem, gdzie traci się wiarę w życie.”
04.10.2017
Większość z nas ma bardzo ambitne cele, plany, marzenia. Co chwilę wpadamy na nowe pomysły, jak może wyglądać przyszłość.
27.09.2017
Jedzenie to najbardziej powszechna, najłatwiej dostępna i bliska każdemu codzienna przyjemność. Żyjemy w czasach dostatku i jego funkcją nie jest już wyłącznie zaspokajanie głodu, ale przede wszystkim dostarczanie kulinarnej satysfakcji. Utalentowani kucharze zyskują status celebrytów, internetowe serwisy i blogi kulinarne święcą triumfy popularności, a w fotografii pojawiła się nowa kategoria – food porn. Czy świat oszalał na punkcie sztuki kulinarnej?
02.09.2017
Kiedy po raz ostatni zrobiłeś coś – po raz pierwszy? Dorosłe życie obfituje w rutyny.
30.08.2017
Igor Strawiński, gdy utykał w martwym punkcie, stawał na głowie, ponieważ uważał, że to oczyszcza mózg. Beethoven, zanim zaczynał komponować, na śniadanie pił kawę zaparzoną z dokładnie sześćdziesięciu ziaren. Le Corbusier zaczynał pracę w swojej pracowni dokładnie o 14. Podobno nie tolerował ani minuty spóźnienia.
23.08.2017
Początki Internetu sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu, w ciągu nieco ponad 50 lat, kilka komputerów połączonych ze sobą w sieć rozrosło się do rozmiarów globalnego medium informacyjnego, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia. Niestety oprócz wielu zalet, Internet ma tez kilka ciemnych stron.
16.08.2017
Muzyka to nieodłączny element naszego życia. W końcu każdy z nas ma swój ulubiony gatunek, którego uwielbia słuchać. [...]
09.08.2017
Każdy z nas czegoś w życiu bardzo oczekiwał, o czymś marzył, myślał o tym wydarzeniu czy rzeczy, każdego dnia. W końcu nastawał ten upragniony czas, niekiedy okazywało się, że nasze wyobrażenie zupełnie nie pokrywało się z rzeczywistym doświadczeniem. Byliśmy rozczarowani, a nawet sfrustrowani.
02.08.2017
Nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu czy mieć dużo wolnego czasu. Wystarczy chcieć. [...]
21.07.2017
Praca jest nieodłącznym aspektem naszego życia. Część z nas jeszcze studiuje i nie może się jej doczekać. Niektórzy czasem mają jej dość z chęcią wyjechaliby [...]
19.07.2017
Izraelski MOSAD, szwedzkie SÄPO czy rosyjskie FSB to tylko kilka bardziej znanych służb bezpieczeństwa i wywiadu [...]
12.07.2017
Mało który temat rozpala tak wyobraźnię i dyskusję, jak pieniądze. [...]
02.07.2017
Obecnie na świecie istnieje, oficjalnie, około 7000 języków. Jeśli dodać do tego wszystkie dialekty, otrzymujemy liczbę jeszcze kilkakrotnie większą.
29.06.2016
Co według Ciebie ma największy wpływ na sukcesy zawodników w sporcie? Co powoduje, że drużyna w ciągu zaledwie kilku lat była w stanie wejść na zupełnie inny - wyższy poziom?
09.07.2014
07.05.2014
Zapraszamy wszystkich członków na wyjątkowe spotkanie! Spotkanie ważne dla każdego członka naszego klubu Toastmasters. Zdecydujemy na nim wspólnie, jak będzie wyglądał i funkcjonował nasz klub przez cały kolejny rok.
wydarzenia   |   faq
The information on this website is for the sole use of Toastmasters’ members, for Toastmasters business only.
It is not to be used for solicitation and distribution of non-Toastmasters material or information.
(c) Pierwszy Krakowski Polskojęzyczny Klub Toastmasters 2012-2013, opracowanie Prekursor