Tostmasters
STREFA KLUBOWA TM KRK
TOASTMASTERS KRAKÓW
SZUKAJ:

WYDARZENIA

19.09.2018
Edukacja to ogół procesów i oddziaływań, których celem jest zmienianie ludzi, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Pierwsze skojarzenie przywodzi na myśl szkołę i osoby uczęszczające do niej. Jednak jak edukacja wygląda naprawdę? Czy jest ona ograniczona dla danej grupy wiekowej? W jaki sposób można poszerzać swoje horyzonty? Przyjdź, podziel się swoimi spostrzeżeniami i posłuchaj jakie doświadczenia mają inni.
12.09.2018
Zdradzisz nam, kiedy masz swoje urodziny? Nie musisz mówić, ile masz lat (ale możesz!). Czy świętujesz swoje urodziny? Jeśli nie, to dlaczego? A jeśli tak, to jak to robisz? Zapraszasz znajomych, czy bawisz się w gronie rodzinnym? Jak powinno się to robić? Które imprezy urodzinowy są najlepsze? Jakie prezenty powinno się wręczać, a jakich unikać? Dużo pytań! Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz już na najbliższym spotkaniu Toastmasters Kraków! W roli Toastmastera spotkanie poprowadzi Jarosław Bodnar.
05.09.2018
Jutro, za tydzień, za miesiąc, o pełnej godzinie, kiedy przestanie padać... to zrobię. Brzmi znajomo? W życiu każdego człowieka bywa czas, kiedy dobrowolnie i świadomie przekłada na później obowiązki, zadania itd. Dlatego w tę środę spotkamy się, żeby porozmawiać o mechanizmach prokrastynacji.
29.08.2018
Niektórzy twierdzą, że imię to coś więcej niż tylko sposób identyfikacji osoby, ponieważ wpływa ono na to kim jesteśmy oraz jakie cechy charakteru posiadamy. Czy rzeczywiście tak jest, że osoby o tych samych imionach mogą być podobne do siebie, czy może nie ma to żadnego znaczenia? Imię powinno być rzadkie, modne, unikatowe, a może podobać ma się jedynie rodzicom? Czy posiadanie niektórych imion to wstyd? Na wszystkie te pytania postaramy się znaleźć odpowiedź. Przyjdź i podziel się swoją refleksją. Być może przy okazji dowiesz się czegoś więcej na temat swojego imienia?:)
20.08.2018
W najbliższą środę porozmawiamy na temat spokoju. Zastanów się przez chwilę, czym on dla Ciebie jest. Jak osiągasz stan, w którym czujesz się swobodnie i rozluźniony? W jaki sposób w dzisiejszym świecie można osiągnąć spokój, kiedy coraz więcej ustalamy sobie priorytetów, dużo pracujemy, podróżujemy, poznajemy różne kultury? Przyjdź i podziel się swoim patentem na osiągnięcie wewnętrznego spokoju. A jeśli jesteś w trudnej sytuacji, być może dowiesz się, jak go osiągnąć i wypracować. Serdecznie zapraszam Wszystkich!
08.08.2018
Jak połączyć zabawę z nauką? Na najbliższym spotkaniu będziecie mogli się przekonać, czy gra szkoleniowa sprosta temu zadaniu. Jako uczestnicy rozgrywki wcielicie się w poszukiwaczy złota, których głównym celem będzie zdobycie go jak najwięcej. W kilkuosobowych zespołach będziecie  rywalizować z innymi drużynami ogarniętymi gorączką złota. Kto wygra i dlaczego? O tym przekonacie się przychodząc na kolejne spotkanie Toastmasters.
01.08.2018
Spontaniczność: jedni mają ją we krwi i często na tym sporo tracą. Drudzy próbują ją w sobie wytrenować i wielokrotnie uznawani są za pozerów. Jak to jest z byciem spontanicznym? A może w ogóle niepotrzebnie się nad tym zastanawiamy? Przyjdź na spotkanie klubu mówców Toastmasters Kraków i weź udział w dyskusji!
23.07.2018
Patrzycie do kalendarza, a tam zadania do wykonania: Projekt/Prezentacja/Szkolenie/itd.. Każdy z nich wymaga kreatywności, innowacyjności, nowego podejścia do tematu. Jak sprostać tym wymaganiom, kiedy zamiast tysiąca pomysłów, pojawia się tylko jeden znak zapytania? Skąd czerpać inspiracje do tworzenia nowych mów i wspomnianych projektów? Gdzie szukać natchnienia, kiedy praca nie pali się w rękach? Porozmawiamy o tym już na najbliższym spotkaniu Toastmasters Kraków! Następne spotkanie poprowadzi Kiryl Asadouski.
16.07.2018
Jednym ze źródeł informacji na nasz temat jest to, co sami o sobie mówimy. Kiedy opowiadamy o sobie dobrze, najczęściej tak jesteśmy postrzegani. Jednak nadmierne chwalenie się jest oceniane w sposób negatywny. Z drugiej strony, przesadna skromność też nie popłaca i może być zgubna. Gdzie znaleźć granicę między ciągłym mówieniem tylko o sobie, a zdrowym opowiadaniem o swoich umiejętnościach i sukcesach? Ogłaszam dzień 18 lipca dniem nieograniczonego chwalenia się! Przyjdź i opowiedz o swoich osiągnięciach, o tym, z czego jesteś dumny, co jest dla Ciebie ważne. Pochwal się, czym chcesz. Bez żadnych ograniczeń i bez żadnej krytyki. Zapraszam na najbliższe spotkanie Toastmasters.
11.07.2018
Medycyna alternatywna, zwana również niekonwencjonalną, w ostatnich czasach cieszy się szczególną popularnością. Prezentuje intrygujące zastępstwo dla sztuki lekarskiej. Jednak pojawia się też pytanie o jej skuteczność. Czy leczenie lewoskrętną witaminą C, doustne stosowanie płynu Lugola lub nanosrebra jest bezpieczną praktyką? W jaki sposób można sprawdzić suplement diety pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka? Skąd mamy wiedzieć czy warto go stosować? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz już na najbliższym spotkaniu Toastmasters Kraków!
02.07.2018
W zdrowym ciele zdrowy duch! Jak zatem o to ciało zadbać, aby ducha pokrzepić? Czy rzeczywiście sport to najlepszy sposób? A może zdarzyło się Wam tą całą aktywnością fizyczną zmęczyć i pytać siebie: czemu ja to sobie robię?! Czy doznaliście kiedyś jakiegoś urazu w wyniku uprawiania sportu? A może gdybyście go nie uprawiali, nie wyszlibyście cało z jakiejś opresji? Czy ..., a może...? Na te i inne pytania będziemy mogli wspólnie poszukać odpowiedzi w czasie najbliższego spotkania.
20.06.2018
Czy masz zasady, którymi kierujesz się w życiu? Może sentencje, które gdzieś usłyszane lub przeczytane, zapadły tak głęboko w pamięć, że zmieniły twoje dotychczasowe myślenie? A może cenisz kogoś, kto imponuje Ci swoją mądrością życiową, podejściem do życia?   W tę środę, podczas spotkania Toastmasters, będziemy mieć możliwość odpowiedzenia sobie na te pytania. Podzielimy się doświadczeniami i refleksjami, które być może, poszerzą nasze horyzonty? Serdecznie zapraszam Wszystkich!
13.06.2018
Czy jako dorosły człowiek pamiętasz jeszcze, czym właściwie jest frajda? Czy mając nawał obowiązków i poważnych celów życiowych udaje Ci się jeszcze wpleść trochę czystej zabawy i przyjemności w dzień powszedni? Jeśli tak, przyjdź i podziel się z nami tym, jak Ci się to udaje, czy jest to w Twoim życiu ważne lub nie. Na tym spotkaniu poświęcimy sporo czasu na zabawę i improwizacje, które pozwolą rozwinąć Twoje umiejętności mówienia spontanicznego, bez wcześniejszego przygotowania tekstu. Przyjdź i podziel się z nami swoją opinią. Może dowiesz się przy okazji czegoś ciekawego, poznasz interesujących ludzi lub po prostu będziesz mieć z tego frajdę ;-) Serdecznie zapraszam Wszystkich!
06.06.2018
Życie wymaga od nas coraz więcej. Natłok obowiązków sprawia, że żyjemy w trybie ciągłej gotowości do pracy i podejmowania kolejnych, nowych wyzwań. Przełączamy się błyskawicznie z trybów: praca - odpoczynek, odpoczynek - praca. Poświęcamy obowiązkom zawodowym niewspółmierną część naszego życia, zapominając o zasłużonym odpoczynku. Chcemy być bardziej wydajni, przez co tak ważny element życia - czas wolny, jest często pominięty przez nas w planie dnia. Na kolejnym spotkaniu Toastmasters zastanowimy się, gdzie powinna znajdować się zdrowa granica pomiędzy pracą, poczuciem obowiązku a odpoczynkiem. Porozmawiamy o tym, kiedy oraz jak najlepiej odpoczywać. Podzielimy się własnymi przemyśleniami i sposobami na regenerację i zdrowy podział obowiązków.
30.05.2018
Superbohaterzy są ciągle żywi w popkulturze. Filmy o ich przygodach biją rekordy popularności. To opowieści o nieprzeciętnie potężnych ludziach i ich niebotycznych zdolnościach, przekraczających granice zwykłego człowieka.
23.05.2018
Nadchodzi czas kolejnego wyboru – nowego zarządu klubu Toastmasters Kraków. To osobowość, energia i zaangażowanie tych ludzi będzie kształtowała nasz klub przez kolejne 12 miesięcy. Bez nich nie będzie tego miejsca. Bez was nie wybierzemy nowego zarządu.
16.05.2018
Pieniądze, mieszkanie czy samochód to dobra materialne, o które ubiegają się prawie wszyscy. By zgromadzić kapitał, poświęcamy swój wolny czas. By rozwijać swoje i pasje i zadowolić siebie, poświęcamy zgromadzony kapitał. Zamieniamy czas na pieniądze, pieniądze na czas, ale czy naprawdę są one tego warte?
09.05.2018
Na najbliższym środowym spotkaniu wspólnie zastanowimy się nad różnymi aspektami szczęścia. Co powoduje, że jesteśmy szczęśliwi? Czym dla nas jest szczęście? Czy są jakieś uniwersalne sposoby, które pozwalają zwiększyć poczucie szczęścia u siebie i innych? Jaki wpływ na nasz organizm może mieć odczuwanie radości, bądź jej brak?
25.04.2018
Każdy z nas ma swoje marzenia. Te małe i te wielkie. Nowe i zapomniane, odłożone na półkę i pokryte kurzem. Są rzeczy, o których marzymy i jakie udaje nam się zrealizować oraz takie, które na zawsze pozostają tylko w sferze fantazji. A może warto się odważyć i po prostu sięgnąć po to, czego chcemy lub zawsze chcieliśmy?
18.04.2018
Ciągle słyszymy wokół siebie: „Wyjdź ze swojej strefy komfortu”. „Uczenie się to poszerzanie strefy komfortu” – mówią nam inni. Czym właściwie jest ta metaforyczna strefa komfortu? Co zawiera się w Twojej strefie? Jak bardzo wygodnie – Ty – się w niej czujesz? Czy strefa komfortu, może się skurczyć? Czy wychodzenie ze swojej strefy komfortu, można polubić?
11.04.2018
Większość osób chciałaby przeżyć coś niesamowitego, poczuć, że żyją, czują wewnętrzną potrzebę przeżycia przygody. Chcieliby jechać w ustronne miejsce rozbić namiot i zrobić coś, czego jeszcze nikt nie zrobił. Albo jechać na drugi koniec świata i wspominać tę podróż przez całe życie. Może nie musimy wyjeżdżać daleko?
04.04.2018
Zastanawiałeś się kiedyś, co by było, gdybyś mógł non stop pracować z domu, ale będąc na etacie? Praca w modelu zdalnym w ostatnich latach zyskała sporo na znaczeniu. Stała się kartą przetargową podczas procesu rekrutacji, ale także powodem wielu osobistych potknięć.
28.03.2018
W 2004 r. na emigracji przebywało milion Polaków. Ich liczba jednak stale rosła. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2016 r. za granicą przebywało już ponad 2,5 mln rodaków.
21.03.2018
Czy czas to pieniądz? A może czas jest bezcenny? Bez wątpienia nasz czas jest ograniczony. Kiedy go potrzebujemy to nam ucieka, a kiedy mamy go w nadmiarze to wydaje się jakby stanął w miejscu. Planujemy, zarządzamy i oszczędzamy czas tylko po to, żeby zaraz przeciekł nam przez palce lub uciekł bezpowrotnie.
14.03.2018
Znudził ci się już podręcznik CC i CL? Recenzując kolegę nawet nie czytasz już podręcznika, bo znasz na pamięć założenia projektów CC#1 do 10? W takim razie przyjdź do klubu Toastmasters Kraków 14 marca i dowiedz się, co już niedługo się zmieni dzięki wprowadzeniu nowego programu PATHWAYS.
07.03.2018
Masz coś ciekawego do przekazania? Uwielbiasz rywalizację? Pragniesz rozwijać się jako mówca i to w emocjonujący sposób?
28.02.2018
Każdy z nas jest inny, różnimy się na tysiące sposobów, ale na pewno jedno nas łączy – nasza narodowość. Miejsce, w którym żyjemy.
23.02.2018
Co czujesz myśląc o wyjściu przed grono obcych Tobie ludzi i wygłoszeniu przemówienia na zadany temat? Brzmi strasznie? Dla wielu osób tak. Ale jest na to sposób. Są ludzie, dla których nie jest to żaden problem, a wręcz trzeba ściągać ich ze sceny lub uciszać, bo mogliby mówić na okrągło. Może warto się od nich tego uczyć? Chcesz poznać takie osoby? Usłyszeć ich historie? Zadać im pytanie?
21.02.2018
Mówi się o niej, że łagodzi obyczaje. Raz uspokaja umysł, innym razem pobudza do walki. Niektórzy twierdzą, że to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie.
14.02.2018
Sądzisz, że jedynym, odpowiednim prezentem na Walentynki są kwiaty, słodycze lub bilet do kina? Nie znasz upodobań Toastmasterów.
02.02.2018
Każdy z nas na jakiejś był. Każdy z nas ma jakąś ulubioną i taką, o której chciałby zapomnieć.
31.01.2018
Wzrok, słuch, węch, smak, dotyk, intuicja. To one decydują, w jaki sposób postrzegamy otaczający nas świat i nadają mu kształtów. Kto z Was jest wzrokowcem a kto bardziej słuchowcem?
24.01.2018
Nadmierne rozmyślanie nie prowadzi do niczego dobrego. Podobno jako naród lubimy narzekać i skupiać się na tym co negatywne. Każdy wie, że lepiej jest żyć tu i teraz, brać sprawy we własne ręce i działać. Jednak każdemu z nas trafiają się też momenty, kiedy przystajemy i zaczynamy rozmyślać.
17.01.2018
Świat pędzi nieubłaganie. Środki przekazu wiadomości zmieniają się w takim tempie, że sami chyba nie jesteśmy w stanie momentami nadążyć za panującymi trendami. Szybkość przekazu informacji jest tak duża, że nawet spotkania twarzą w twarz nie są już koniecznością, ale czy na pewno?
10.01.2018
Wiele osób wie, co w życiu lubi robić najbardziej. Najczęściej są to czynności, podczas wykonywania których człowiek nie jest w stanie zauważyć upływającego czasu.
27.12.2017
Przełom każdego kolejnego roku to dla wielu z nas okres podsumowań i wyciągania wniosków, a przede wszystkim stawiania sobie celów na następny rok.
20.12.2017
Skoro wielkimi krokami zbliża się ostatnie w tym roku spotkanie Toastmasters, to i temat spotkania aż sam się narzuca – porozmawiajmy o, parafrazując klasyka, ostatecznej ostateczności, czyli końcu świata.
13.12.2017
UWAGA: Zmiana lokalizacji! Szczegóły poniżej. Uwielbiasz słuchać różnorodnych mów z ust interesujących ludzi? Ciekawi Cię, jaką informację zwrotną otrzymaj? Chcesz oprócz tego zobaczyć, jak zwykli ludzie skutecznie rozwijają liderskie umiejętności? W takim razie przyjdź na kolejne spotkanie Toastmasters Kraków.
06.12.2017
To chyba jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku. Dzień św. Mikołaja, w którym spełniają się marzenia. Czas darów, które otrzymujemy, jeśli w mijającym roku byliśmy grzeczni.
29.11.2017
Czy znasz kogoś, kto nie używa smartfona? Jeszcze kilka lat temu pożądany luksus. Obecnie niemalże nieodłączny element naszej codzienności.
22.11.2017
Polskie przysłowia to proste prawdy, które często mówią wiele o życiu. Pomimo ich prostoty zazwyczaj płynie z nich konkretna nauka sprawiająca, że łatwiej jest nam okiełznać otaczającą rzeczywistość.
15.11.2017
Zapraszam do popkulturowego strumienia wrażeń! Na kolejnym spotkaniu opowiemy sobie o tym, co nas ostatnio poruszyło w książce, filmie, grze, komiksie, teatrze czy innych formach kulturowych.
08.11.2017
Magia a może jednak technologia? Każdego dnia i nocy mamy kontakt z technologią. Dziś, tworzy ona już niemal jedność z człowiekiem. Telewizory, smartfony, smart zegarki, sprzęty AGD czy elektryczne samochody to skomplikowane urządzenia, bez których większość z nas nie potrafiłaby sobie poradzić z codziennością.
25.10.2017
Większość z nas mieszka w Krakowie, ale czy żyjemy w nim prawdziwie po krakowsku? Czy nie dziwią nas pewne językowe ewenementy? Czy smakowaliśmy kiełbasek z Nyski i zapiekanki od "Endziora"?
18.10.2017
Cofnijmy się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat w przeszłość. Do czasów, gdy wszyscy, jak jeden mąż zasiadaliśmy przed odbiornikami telewizyjnymi i oglądaliśmy nadawaną codziennie ”Wieczorynkę”.
11.10.2017
Jak dyskutować w internecie i nie stracić wiary w ludzkość? Leopold Trymand w swoim słynnym tekście „Jak przejść przez uniwersytet, nie straciwszy wiary w życie” odpowiadał: „Jest to niemożliwe. Właśnie uniwersytet jest miejscem, gdzie traci się wiarę w życie.”
04.10.2017
Większość z nas ma bardzo ambitne cele, plany, marzenia. Co chwilę wpadamy na nowe pomysły, jak może wyglądać przyszłość.
27.09.2017
Jedzenie to najbardziej powszechna, najłatwiej dostępna i bliska każdemu codzienna przyjemność. Żyjemy w czasach dostatku i jego funkcją nie jest już wyłącznie zaspokajanie głodu, ale przede wszystkim dostarczanie kulinarnej satysfakcji. Utalentowani kucharze zyskują status celebrytów, internetowe serwisy i blogi kulinarne święcą triumfy popularności, a w fotografii pojawiła się nowa kategoria – food porn. Czy świat oszalał na punkcie sztuki kulinarnej?
02.09.2017
Kiedy po raz ostatni zrobiłeś coś – po raz pierwszy? Dorosłe życie obfituje w rutyny.
30.08.2017
Igor Strawiński, gdy utykał w martwym punkcie, stawał na głowie, ponieważ uważał, że to oczyszcza mózg. Beethoven, zanim zaczynał komponować, na śniadanie pił kawę zaparzoną z dokładnie sześćdziesięciu ziaren. Le Corbusier zaczynał pracę w swojej pracowni dokładnie o 14. Podobno nie tolerował ani minuty spóźnienia.
23.08.2017
Początki Internetu sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu, w ciągu nieco ponad 50 lat, kilka komputerów połączonych ze sobą w sieć rozrosło się do rozmiarów globalnego medium informacyjnego, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia. Niestety oprócz wielu zalet, Internet ma tez kilka ciemnych stron.
16.08.2017
Muzyka to nieodłączny element naszego życia. W końcu każdy z nas ma swój ulubiony gatunek, którego uwielbia słuchać. [...]
09.08.2017
Każdy z nas czegoś w życiu bardzo oczekiwał, o czymś marzył, myślał o tym wydarzeniu czy rzeczy, każdego dnia. W końcu nastawał ten upragniony czas, niekiedy okazywało się, że nasze wyobrażenie zupełnie nie pokrywało się z rzeczywistym doświadczeniem. Byliśmy rozczarowani, a nawet sfrustrowani.
02.08.2017
Nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu czy mieć dużo wolnego czasu. Wystarczy chcieć. [...]
21.07.2017
Praca jest nieodłącznym aspektem naszego życia. Część z nas jeszcze studiuje i nie może się jej doczekać. Niektórzy czasem mają jej dość z chęcią wyjechaliby [...]
19.07.2017
Izraelski MOSAD, szwedzkie SÄPO czy rosyjskie FSB to tylko kilka bardziej znanych służb bezpieczeństwa i wywiadu [...]
12.07.2017
Mało który temat rozpala tak wyobraźnię i dyskusję, jak pieniądze. [...]
02.07.2017
Obecnie na świecie istnieje, oficjalnie, około 7000 języków. Jeśli dodać do tego wszystkie dialekty, otrzymujemy liczbę jeszcze kilkakrotnie większą.
29.06.2016
Co według Ciebie ma największy wpływ na sukcesy zawodników w sporcie? Co powoduje, że drużyna w ciągu zaledwie kilku lat była w stanie wejść na zupełnie inny - wyższy poziom?
09.07.2014
07.05.2014
Zapraszamy wszystkich członków na wyjątkowe spotkanie! Spotkanie ważne dla każdego członka naszego klubu Toastmasters. Zdecydujemy na nim wspólnie, jak będzie wyglądał i funkcjonował nasz klub przez cały kolejny rok.
wydarzenia   |   faq
The information on this website is for the sole use of Toastmasters’ members, for Toastmasters business only.
It is not to be used for solicitation and distribution of non-Toastmasters material or information.
(c) Pierwszy Krakowski Polskojęzyczny Klub Toastmasters 2012-2013, opracowanie Prekursor