Tostmasters
STREFA KLUBOWA TM KRK
TOASTMASTERS KRAKÓW
SZUKAJ:

WYDARZENIA

22.11.2017
Polskie przysłowia to proste prawdy, które często mówią wiele o życiu. Pomimo ich prostoty zazwyczaj płynie z nich konkretna nauka sprawiająca, że łatwiej jest nam okiełznać otaczającą rzeczywistość.
15.11.2017
Zapraszam do popkulturowego strumienia wrażeń! Na kolejnym spotkaniu opowiemy sobie o tym, co nas ostatnio poruszyło w książce, filmie, grze, komiksie, teatrze czy innych formach kulturowych.
08.11.2017
Magia a może jednak technologia? Każdego dnia i nocy mamy kontakt z technologią. Dziś, tworzy ona już niemal jedność z człowiekiem. Telewizory, smartfony, smart zegarki, sprzęty AGD czy elektryczne samochody to skomplikowane urządzenia, bez których większość z nas nie potrafiłaby sobie poradzić z codziennością.
25.10.2017
Większość z nas mieszka w Krakowie, ale czy żyjemy w nim prawdziwie po krakowsku? Czy nie dziwią nas pewne językowe ewenementy? Czy smakowaliśmy kiełbasek z Nyski i zapiekanki od "Endziora"?
18.10.2017
Cofnijmy się kilkanaście lub kilkadziesiąt lat w przeszłość. Do czasów, gdy wszyscy, jak jeden mąż zasiadaliśmy przed odbiornikami telewizyjnymi i oglądaliśmy nadawaną codziennie ”Wieczorynkę”.
11.10.2017
Jak dyskutować w internecie i nie stracić wiary w ludzkość? Leopold Trymand w swoim słynnym tekście „Jak przejść przez uniwersytet, nie straciwszy wiary w życie” odpowiadał: „Jest to niemożliwe. Właśnie uniwersytet jest miejscem, gdzie traci się wiarę w życie.”
04.10.2017
Większość z nas ma bardzo ambitne cele, plany, marzenia. Co chwilę wpadamy na nowe pomysły, jak może wyglądać przyszłość.
27.09.2017
Jedzenie to najbardziej powszechna, najłatwiej dostępna i bliska każdemu codzienna przyjemność. Żyjemy w czasach dostatku i jego funkcją nie jest już wyłącznie zaspokajanie głodu, ale przede wszystkim dostarczanie kulinarnej satysfakcji. Utalentowani kucharze zyskują status celebrytów, internetowe serwisy i blogi kulinarne święcą triumfy popularności, a w fotografii pojawiła się nowa kategoria – food porn. Czy świat oszalał na punkcie sztuki kulinarnej?
02.09.2017
Kiedy po raz ostatni zrobiłeś coś – po raz pierwszy? Dorosłe życie obfituje w rutyny.
30.08.2017
Igor Strawiński, gdy utykał w martwym punkcie, stawał na głowie, ponieważ uważał, że to oczyszcza mózg. Beethoven, zanim zaczynał komponować, na śniadanie pił kawę zaparzoną z dokładnie sześćdziesięciu ziaren. Le Corbusier zaczynał pracę w swojej pracowni dokładnie o 14. Podobno nie tolerował ani minuty spóźnienia.
23.08.2017
Początki Internetu sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Od tamtego czasu, w ciągu nieco ponad 50 lat, kilka komputerów połączonych ze sobą w sieć rozrosło się do rozmiarów globalnego medium informacyjnego, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia. Niestety oprócz wielu zalet, Internet ma tez kilka ciemnych stron.
16.08.2017
Muzyka to nieodłączny element naszego życia. W końcu każdy z nas ma swój ulubiony gatunek, którego uwielbia słuchać. [...]
09.08.2017
Każdy z nas czegoś w życiu bardzo oczekiwał, o czymś marzył, myślał o tym wydarzeniu czy rzeczy, każdego dnia. W końcu nastawał ten upragniony czas, niekiedy okazywało się, że nasze wyobrażenie zupełnie nie pokrywało się z rzeczywistym doświadczeniem. Byliśmy rozczarowani, a nawet sfrustrowani.
02.08.2017
Nie trzeba posiadać profesjonalnego sprzętu czy mieć dużo wolnego czasu. Wystarczy chcieć. [...]
21.07.2017
Praca jest nieodłącznym aspektem naszego życia. Część z nas jeszcze studiuje i nie może się jej doczekać. Niektórzy czasem mają jej dość z chęcią wyjechaliby [...]
19.07.2017
Izraelski MOSAD, szwedzkie SÄPO czy rosyjskie FSB to tylko kilka bardziej znanych służb bezpieczeństwa i wywiadu [...]
12.07.2017
Mało który temat rozpala tak wyobraźnię i dyskusję, jak pieniądze. [...]
02.07.2017
Obecnie na świecie istnieje, oficjalnie, około 7000 języków. Jeśli dodać do tego wszystkie dialekty, otrzymujemy liczbę jeszcze kilkakrotnie większą.
29.06.2016
Co według Ciebie ma największy wpływ na sukcesy zawodników w sporcie? Co powoduje, że drużyna w ciągu zaledwie kilku lat była w stanie wejść na zupełnie inny - wyższy poziom?
09.07.2014
07.05.2014
Zapraszamy wszystkich członków na wyjątkowe spotkanie! Spotkanie ważne dla każdego członka naszego klubu Toastmasters. Zdecydujemy na nim wspólnie, jak będzie wyglądał i funkcjonował nasz klub przez cały kolejny rok.
wydarzenia   |   faq
The information on this website is for the sole use of Toastmasters’ members, for Toastmasters business only.
It is not to be used for solicitation and distribution of non-Toastmasters material or information.
(c) Pierwszy Krakowski Polskojęzyczny Klub Toastmasters 2012-2013, opracowanie Prekursor